Březen 2017

Všechno se změmilo

24. března 2017 v 17:17 | Jade |  Články
Víte, netušila jsem, jaké je být ve strašné bryndě. Teď už to vím.

(Omlouvám se, že nepíšu tak, jak bych chtěla. Děla mi obrovský problěly psát, ale zdokonalu ji se.)

Chodila jsem na brigádu, protože byly podzimní prázniny. Asi si nedovedete přectavit, jak ta noha neskutečně bolela. Pocítila jsem, že je něco špatně. Noha mě začala trápit od malého dítětě, ale takovou palčivou bolest jsem nikdy nedovedla zařadit.
Ráno. Maminka mě zbudila, jelikož byly ryby a ty já ráda. Sedela jsem v kuchyni a najednou to začlo.

"Je mně... nějak... divně..." Potom jsem omdlela a už mě neprobudili. Sanitka. Řev. Všechno jsem slyšela, povzdálí... V tu ránu se změnilo úpně všechno.
Měla jsem mozkovou příhodu. Dělalo mi nejvěčí problémy s mluvením, ale logopadka říkala, že se všechno zlepší, pojedu do lázní a můžu jít zase do školy na gymnázium.
6 dní jsem to vydržela, hlavička se zlepčovala a nabíralo přesvěčivé obrátky. A pak? Tento moment jsem omdlela po druhé a bylo všechno o 100 procent horší. Nemusela jsem přežít. Doktoři říkají, že se mluví o smrti každý den, ale přesto jsem přežila. První měsíc to bylo čiré zlo, ale pomalu se dávám do hromady.

Ale víte co? Požívám bolest, každý kousek vnitru mluví tak jednoduše... Nedude dlouho trvat, kdy udělám všechno proto, abych skončila.