Ein zwei drei

10. října 2015 v 14:17 | Jade |  Články
Říkal někdo, že mu schází mé deníčkové výplody? Neříkal. Takže tady jsou.

Na moje líné poměry se toho událo až příliš. Jsem bohatší o pár materiálních kousků, srandovních vzpomínek, životních rad od hyperaktivních pořadatelů prezentací a dokonce jedno zdánlivě závažné zjištění, které svým způsobem objasňuje spoustu divných věcí. Přečtěte si pár příhod!

Klasický fanatický útok na oblast sporáku po návratu odkudkoli se mi pojednou vymstil. To bylo takhle. Přicházím z dlouhého vyučování a očekávám, že na mě v troubě čeká oběd, na nějž se těším od chvíle, co ho ráno spatřuji ještě neupravený a zmrazený na lince - ryby ulovené naším známým v Norsku. Doma nikdo není, takže nemilosrdně vytahuji plech a za půl minuty mi z celé speciality nezbývá na talíři ani drobek.
Později dorazí máma a ptá se, jak mi chutnalo. Samozřejmě, že chutnalo. Nato se ptá, jestli jsem snědla i kůži. Samozřejmě, že snědla, a jak byla křupavoučká! Mámin vystrašený pohled mi dává znát, že všechno nebude tak úplně cajk. Všichni přece dobře víme, že kůže hlubokomořských ryb se jíst nesmí! Kdyby na nich zůstala zapomenutá šupinka, mohlo by to prý být špatný. V ten moment jsem na sobě začala pozorovat všechny příznaky otravy a strávila půl dne v představách, jak mi odchází orgány (důraz na slovo "představy"). A pak... jsem to přežila.


Jednoho odpoledne mi spolužačka diskrétně sdělila, že mám na zubu rtěnku. Vydala jsem se rozpačitě k zrcadlu, abych se o chvilku později vracela ještě zaraženější s tím, že takhle můj zub zkrátka vypadá. I po používání čistících pudrů mi po rovnátkách zůstal na dvojce flek. Nebylo víc důvodu, proč se rozmýšlet. Vyrazilo se na zubní hygienu.
Kdybych byla blondýna s pětkama prsama, stala bych se taky zubní hygienistkou, protože jsem nepotkala nikoho, kdo by se pro své povolání hodil víc, než ta dobře vypadající slečna, co ošetřovala můj chrup. Z výsledku jsem nadšená, oním flekem byla skvrna ve sklovině a je teď o mnoho nenápadnější. Ostatní památky na rovnátka zmizely úplně a pro pocit svěžího úsměvu doporučuju vypláznout několik set na hygieně všem, kdo o tom uvažují. A bylo to asi poprvé, co jsem se v zubařském křesle ošívala, protože mě na dásních něco lechtalo.

Na otázku "co máš po škole škole?" tradičně odpovídám, že "jdu koupit formu na muffiny," i když je to předem ztracená mise. S kuchyňskými potřebami máme ve městě jen vietnamské prodejny a pak takové, které se jako vietnamské netváří, ale já jim to nežeru. Jsem možná zbytečně vyplašená, ale bojím se něco péct ve věci vyrobené z pochybného materiálu. Potřebuju ji až na konec října, takže mám prozatím čas (jsem jediná, kdo chce dělat halloweenské muffinky?).
Byli jsme na nákupech v Metropoli, kde by normální muffinková forma jistě k dostání byla, ale pro samé ostatní shánění mi na ni nezbylo pomyšlení. Věnovala jsem se potřebě doplnit zásobu nositelných kalhot a po vysilujícím zkoušení půlky sortimentu v Camaieu (což čtu s úžasným přízvukem jako kama ji e u a údajně blbě) našla jedny pravé a jedny "nepravé", takže je pojedu vyměnit s tím, že místo nich ukořistím klasické džíny. Utrácení mě docela provokuje ke shánění brigády, tak se po nějaké na zimu rozhlížím, kde se dá. A něco velmi zajímavého se už rýsuje.
V Insportlinu se plácla přes kapsu pro změnu maminka a pořídila nám do obýváku božsky vypadající bílý orbitrek (přesněji eliptický trenažér), na němž se šlape jedna báseň. Za tu cenu bychom na něm měly potit peníze, ale jsou věci, které se prostě vyplatí. Těším se, až se někde odrazí výsledky, potřebujeme je obě dvě. Jo, a kdybych byla mladej krásnej chlap, tak pracuju v Insportlinu, protože to bylo taky sexy.

Pokud se povede nový sestřih, obávám se, že brzy budete poctěni mojí fotkou. A ono se toho po neděli má stát víc...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lia Lia | E-mail | Web | 10. října 2015 v 15:17 | Reagovat

no, ani nevím, co k tomu napsat. Zajímavý život :D Teda, chci říct, úsměv do života ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama