Taneční poprvé

19. září 2015 v 16:56 | Jade |  Články
Mám za sebou první taneční. Asi nemá cenu popisovat, jak přesně vše probíhá, ačkoli postřehy od otrkanějších lidí mají pro ty, co to teprve čeká, bezesporu vysokou hodnotu.

(Dovoluji si hodit sem odkaz na blogerku, u níž rozhodně stojí za přečtení nejen články s tematikou tanečních kurzů.) Nejspíš nebudu příliš sdílná v ohledu užitečných informací, snažím se tu jen uchovat pár vzpomínek, ok?


Při úvodním povídání jsem seděla mezi holkami, vedle nichž bylo těžké chovat se jako dáma, protože neustálé výbuchy nervózního smíchu se daly ztěží zahrnout do decentního chování, ačkoli přesně to se od nás očekávalo.
Kluci nám byli přiděleni náhodně. Zavěšená za paži svého "o hlavu" menšího spolužáka jsem se s dalšími desítkami vyjukaných párů učila první waltzové kroky. Stihli nás upozornit, jak by zejména kluci měli být opatrní na to, co za slova vypouští z úst a mít galantní vystupování. Můj Tanečník při pár škobrtnutích pravidelně zaklel: "Do prdele, teď jsem to posral," ale pokud někdo něco kazil, byla jsem to já. Takže gentleman.
Na druhý tanec jsme se navzájem vyfasovali s dalším spolužákem, který mě vyzval při volence po tom, co jsem ho upozornila, ať se moc nerozhlíží a okamžitě bere, tím pádem to bylo z jeho strany čistě nenucené.:D Máme přebytek holek, a tak si Tanečník2 vedl kromě mě další spolužačku, přičemž si nás měl během různých fází trénování polky střídat. Ten kluk je mi popravdě docela nesympatický a třičtvrtě promenády po sále jsme po sobě křičeli. Nic vážného. Ovšem jako partnerku na ten zpropadený hurá-tanec jsem mu přenechala onu spolužačku déle, než bylo třeba - z důvodu, že jsem to poskakování se svojí špatnou nohou nemohla zvládnout.
Poslední kroky naštěstí náročné nebyly a mně svitla naděje, že ty kurzy přece jenom uchodím. Mnohem víc znepokojující byla dámská volenka, jež mu předcházela. Taky jsem moc nepřebírala. Nemám ponětí, kdo vedle mě stál, ale náhodou dobře vím, jak se mu potily ruce. Nevadí, pak nás pustili domů...

... kam jsme určitě hned nešli. Bohužel se zjistilo, že si v našem malém městečku neumíme prvoplánově najít žádný večerní program, ač by každý něco rád podnikl. Do příště musíme lépe vyřešit organizaci. Včera jsme skončili s jedinou zoufalou flaškou piva při toulání se po venku a nad "nonstop" pizzou, kterou jsem si dokázala statečně odepřít. Jinými slovy, zjistilo se, že po tanečních vám u nás prostě nenalejou. Nerada se ztrapňuju jako nezletilá v hospodách, když téměř nepiju. Popravdě to bylo docela krušné.
Dá se tedy tvrdit, že naše aferparty byla upjatější než samotné taneční. Nevím, jak to vidí ostatní, ale já jsem ráda, že jsme spolu strávili aspoň nějaký čas. Nebylo to ideální, avšak nudné také ne. Jinak bych nevydržela v grupě nejstatečněji se držící až do deseti! Neříkejte, že vás napadá něco o divných gymploidech. Naše skupinka byla fajn, opravdu, akorát nám hvězdy nedopřály pořádnou party hard.

Na pokračování se těším už v úterý, pokud do té doby nedostanu otravu ze štvestek. Modlím se, aby nastalo co nejméně nepříjemných zádrhelů. A co jinak? Léto ve stávajícím pozdním stadiu mi plně vyhovuje. Sluneční paprsky mají správnou intenzitu, která krásným způsobem halí vybarvující se přírodu do jemně zlatého kabátku a nutí mě zálibně se rozhlížet po krajinách víc než kdy jindy. Myslím, že dnes je přesně tak, jak by mělo být celoročně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ariven Ariven | Web | 19. září 2015 v 22:30 | Reagovat

Jo, taneční... To jsem si užila minulý rok. Dneska už si ty tance skoro vůbec nepamatuju, ale nebylo to špatné. Dokonce jsem tam přišla i ke krátkému milostnému vztahu :D
Žádné epické afterparty se u nás taky nikdy nekonaly, většina lidí se sebrala a jela hned domů... Co vím, tak nejvíc hard bylo, když jsme se tam čtyři asi 15 minut opírali o zeď a popíjeli minerálku.

2 Anchor Anchor | E-mail | Web | 20. září 2015 v 16:09 | Reagovat

Cho cho cho, děkuju! :D Ouč, polka jako druhý tanec... No, nevím, jestli je lepší tohle nebo jive, ten nás teda pěkně vyděsil :D

3 Jade Jade | Web | 21. září 2015 v 17:47 | Reagovat

[2]: Jé, trošku jsi mě tu překvapila :) Za nic neděkuj, zasloužila by sis, aby k tobě můj nicotný odkaz nalákal mnohem větší množství lidí než pár zabloudilců v mých blogových končinách :)

4 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 28. září 2015 v 11:38 | Reagovat

Já měla z tanečních zážitky opravdu různé. Někdy příjemné, někdy i nepříjemné. Nakonec mi to ale dalo dvě věci- naučila jsem mít ráda tanec (až na waltz) a z prodloužené jsem si odnesla modřinu, která se mi na palci u nohy tkvěla dalších deset měsíců. Ach ty vzpomínky...
Nejzajímavější zážitky přináší takový tanec tango a pokud vyfasuješ dvoumetrového tanečníka, ucítíš tu atmosféru opravdu náramně v podobě otlaků do břicha (pokud je menší tak do podbříšku nebo do stehna)... pokud si nedovedeš představit o čem mluvím, raději po tom nepátrej, ono to přijde... ;)

5 Melissa Kinsley ~ Melissa Kinsley ~ | Web | 29. září 2015 v 0:15 | Reagovat

At se dari a tancovani jde jedna basen, ja osobne byla hrozny nervak a furt jsem se bala, ze budu delat neco spatne, protoze tomu tak koneckoncu vetsinou bylo v zacatcich. Pokud pro to najdes pochopeni a chut, urcite to pujde a bude to i zabavne:) Ja bych osobne uz nich do toho nesla :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama