Koláček by nebyl

26. září 2015 v 23:02 | Jade |  Články
Ze skříně pomalu tahám svetříky, chlemtám čaje po hektolitrech, rozmazluju se sezonním ovocem a vytáčím lidi výroky, že "takhle by mělo bejt celý léto." Aneb podzim je na scéně.

Ukázalo se, co přesně jsem kdovíjak dlouho potřebovala. Procházku lesem. Taková záležitost vás parádně uvolní, a pokud s sebou táhnete tři skvělé lidi, máte o terapii zdarma postaráno.

Pěšinka pokrytá spadaným listím nás s kamarádkami dovedla až k lesnímu posedu. Chvilku jsme si ho zpovzdálí měřily, načež jsem logicky zvolala: "Já čtu mysliveckej blog! Jdem nahoru!" a nakročila na dřevěný žebřík.
Pak nastalo něco docela zvláštního. Seskočila jsem zpátky a poodstoupila; vybavily se mi situace ze špatných snů, které vypadají až moc podobně. Žebříky. Jak jen se mi to zdává? Lezu po žebříku postaveném kolmo k zemi na plošinu, která s ním svírá pravý úhel. Není se kde chytit, většinou fouká vítr a já se zaseknu jednou nohou na plošině, přičemž nemůžu udělat pohyb tam ani zpět. Nenásleduje nic hezkého. A tak v realitě zůstávám stát přikovaná k zemi a cítím se podivně ohroženě, během čehož nahoru ostatní vyšplhají nahoru a volají mě k nim.

Jen proto, že jsem s tím nápadem přišla já a je mi hloupé couvnout, poslechnu. Vychutnávám si své malé vítězství nad strachem, o němž jsem ani nevěděla a přesto si oddychnu, když konečně v pořádku opět stojíme na pevné půdě. S pozorováním zvířat jsme to vlastně vůbec vážně nemyslely, stačila nám bažantí dáma, která poblíž nás přeběhla svým komickým krokem o chvíli dřív. Ale alespoň jsme si trapně pořídily fotku, kterou jsem si nemohla nezamilovat jako tapetu.

V podvečer jsme s Dvojčaty procházely po náměstí obestřeném u příležitosti hodů spoustou stánků s různými cetkami a dobrotami. Měla jsem chuť na frgál a holky by si prý daly cukrovou vatu (jenom párr věcí považuju za větší hnus… například želé), ale byly jsme peněžně na suchu, tudíž jsme pomyšlení na sladkou večeři odsunuly. Bylo už docela pozdě, prodejci neprodané zboží postupně sklízeli, doprodávali anebo… rozdávali?!
"Holky, vezměte si tady tu zbývající vatu," slyšela jsem, když mi u napůl sbaleného stánku přistál v náručí velký sáček s barevným čímsi. "A ještě tuhle poslední," obdrželo svou nadílku i Dvojče, načež jsem druhému darovala já tu svou. Měli jste je s tím vatovým pokladem vidět. Přesně tak vypadá vrchol lidského štestí! Samou závistí jsem se jim pokoušela něco užrat, ale ždibec, který mi po ochutnání zůstal mezi prsty, putoval přímým gestem do koše, protože SE TO NEDÁ. Můj extrémně hladový pohled při procházení kolem frgálů bohužel na nikoho nezapůsobil, a tak na svou šťastnou náhodu musím počkat do příště.

Motám se pořád kolem stejných lidí, takže není překvapením, že mám celou partičku za zády i v tanečních - a to je nás pět, chodíme do čtyř různých tříd a tří škol ve dvou městech. Bývá to zajímavé. Poslední kurz se konal výjimečně v úterý a vzpomínám na něj moc hezky. Většinou se na kroky křečovitě soustředím, ale tentokrát jsem měla poprvé pocit úplného souznění s hudbou a připadalo mi, že se každý pohyb dělá zcela sám. S přiděleným Tanečníkem jsme si podle tradice vyměnili kapesníček a bonboniéru, a já naštěstí nejsem kluk, takže jsem dostala Tatianu, kterou mi doma snědli.

Pro blog chystám pár změn týkajících se rubrik a formy článků. Mám momentálně trochu svázané ruce s designováním, protože nám odešel notebook a používám náhradní s tak malou obrazovkou, že mám opravdu strach, jak zkresleně by se nové pozadí zobrazovalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hëllena Hëllena | Web | 28. září 2015 v 17:52 | Reagovat

Podzim je úúúžasný :) Zbožňuju obzvlášť ty dny, kdy ještě není úplná kosa, ale jen takové to správné frišno, kdy jde pára od pusy, ale jelikož je jasno jen s občasnými načechranými obláčky, tak sluníčko trošku hřeje - a modrá obloha se nádherně tluče se žlutým a oranžovým listím. Prostě idylka.. :)
Do tanečních jsem chodila vždycky v úterý, což se mi ve středu ráno vážně nelíbilo.. :D

2 stuprum stuprum | Web | 29. září 2015 v 13:42 | Reagovat

Dámská volenka či dovolenka. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama