Září 2015

Koláček by nebyl

26. září 2015 v 23:02 | Jade |  Články
Ze skříně pomalu tahám svetříky, chlemtám čaje po hektolitrech, rozmazluju se sezonním ovocem a vytáčím lidi výroky, že "takhle by mělo bejt celý léto." Aneb podzim je na scéně.

Ukázalo se, co přesně jsem kdovíjak dlouho potřebovala. Procházku lesem. Taková záležitost vás parádně uvolní, a pokud s sebou táhnete tři skvělé lidi, máte o terapii zdarma postaráno.

Pěšinka pokrytá spadaným listím nás s kamarádkami dovedla až k lesnímu posedu. Chvilku jsme si ho zpovzdálí měřily, načež jsem logicky zvolala: "Já čtu mysliveckej blog! Jdem nahoru!" a nakročila na dřevěný žebřík.
Pak nastalo něco docela zvláštního. Seskočila jsem zpátky a poodstoupila; vybavily se mi situace ze špatných snů, které vypadají až moc podobně. Žebříky. Jak jen se mi to zdává? Lezu po žebříku postaveném kolmo k zemi na plošinu, která s ním svírá pravý úhel. Není se kde chytit, většinou fouká vítr a já se zaseknu jednou nohou na plošině, přičemž nemůžu udělat pohyb tam ani zpět. Nenásleduje nic hezkého. A tak v realitě zůstávám stát přikovaná k zemi a cítím se podivně ohroženě, během čehož nahoru ostatní vyšplhají nahoru a volají mě k nim.

Taneční poprvé

19. září 2015 v 16:56 | Jade |  Články
Mám za sebou první taneční. Asi nemá cenu popisovat, jak přesně vše probíhá, ačkoli postřehy od otrkanějších lidí mají pro ty, co to teprve čeká, bezesporu vysokou hodnotu.

(Dovoluji si hodit sem odkaz na blogerku, u níž rozhodně stojí za přečtení nejen články s tematikou tanečních kurzů.) Nejspíš nebudu příliš sdílná v ohledu užitečných informací, snažím se tu jen uchovat pár vzpomínek, ok?