Obchůdek s poctivou prací

21. srpna 2015 v 20:10 | Jade |  Články
K návratu z Čech došlo poměrně časněji, než se předpokládalo, přesto se návštěva u kamarádky vyplatila a byla velice přínosná.

S D. se setkáváme tak jednou za rok a půl, přesto k sobě přistupujeme, jako bychom se osobně vídaly zcela běžně. Většinu času jsme strávily v obchodě s keramikou, kde si D. odbývá svou brigádu pod tíhou zničující pracovní doby (postřehla jsem její zoufalý výraz, kdykoli se někdo podivil, že je otevřeno tak dlouho).


Naskytla se mi příležitost nahlédnout do zákulisí celého procesu výroby. Poznala jsem hypnotické účinky hrnčířského kruhu a šikovných rukou hrnčířky, omývala kousky vyndané z obří pece mokrou houbičkou a nechávala se unášet, jakým fascinujícím způsobem pálená hlína nasává vodu, trpěla při zvuku nože seškrabujícího glazuru ze dna hrnečků či misek a obdivovala malíře, kteří z nich před našima očima dělali umělecká díla. Jakmile jsem spatřila množství úsilí stojící za dokončením keramických výrobků, uznala jsem zpočátku zdálivě přemrštěné ceny za zcela patřičné, přestože se nejedná přímo o můj styl.
Neušel mi postřeh, že k nám přišli nakupovat samí sympatičtí lidé. Jsem malej zákeřnej pedant, a tak doufám, že jsem D. dostatečně vypeskovala za její rezignovaný přístup a bude na ně milejší! (Musím uznat, že další den se snažila mnohem více, což mne potěšilo už kvůli ní, protože nepůsobila soustavně zmučeně).

Zpáteční cesta proběhla za ryze podzimního počasí, proti němuž nemám námitek, protože přiměřený chládek je při vzpomínce na tropy nečekaně bezva. Projela jsem část republiky a otestovala, kde na to tílko byla největší zima...

Splněním tohoto výletu jsem odškrtla poslední z několika málo položek, které bylo v plánu během prázdnin uskutečnit. Moment, vlastně ne! Nestihla jsem přečíst poslední díl Harryho Pottera a nepředpokládám, že se mi to ještě během srpna podaří.
My školou povinní už nemůžeme popírat, že nezadržitelně spějeme k záříjovým "radostem". Jako správný lenoch nemám nic takového náladu, na druhou stranu prázdniny taky nebyly bez povinností a je třeba je pěkně střídat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama