Srpen 2015

Nemódní děvče nakupuje

23. srpna 2015 v 14:22 | Jade |  Články
S maminkou jsme konečně naplnily náš dlouho omílaný plán jet někam pořádně nakupovat. Když jsem byla malá, butiky mě neskutečně stresovaly a soukromé prostory kabinek zajisté spatřily i nějaké ty slzy. Teprve po pár letech jsme se s obchody skamarádily...

... a to až příliš, z čehož při zpětném střízlivém pohledu vyplynula jen spousta zbytečných hadrů. Teď si nakupování užívám podle nálady a s podivem můžu říct, že radši než jakoukoli kamarádku s sebou po nákupácích táhnu svoji mámu. Je upřímná, semtam něco zaplatí a zpravidla dělá zastávku u občerstvení, kde se nerozpakuje rozšoupnout víc než v háemku.

Obchůdek s poctivou prací

21. srpna 2015 v 20:10 | Jade |  Články
K návratu z Čech došlo poměrně časněji, než se předpokládalo, přesto se návštěva u kamarádky vyplatila a byla velice přínosná.

S D. se setkáváme tak jednou za rok a půl, přesto k sobě přistupujeme, jako bychom se osobně vídaly zcela běžně. Většinu času jsme strávily v obchodě s keramikou, kde si D. odbývá svou brigádu pod tíhou zničující pracovní doby (postřehla jsem její zoufalý výraz, kdykoli se někdo podivil, že je otevřeno tak dlouho).