"Nestojím o vaši pozornost"

11. července 2015 v 12:00 | Jade |  Články
Léta přátelství s Dvojčaty nám ukázala, že čím déle se na něco chystáme, tím spíše k tomu nedojde. Proto jsme se naučily jednat docela prvoplánově.

"Hele, a nechcete tady dneska přespat?"
"Tak my si jdem pro pyžamo."


Ze všeho nejdříve jsme vyrazily na cyklistickou vyjížďku. Byl šok vidět holky na jejich vytuněných kárách, s čupr brýlemi a frajerskými helmami, zatímco jsem si trochu zastrašeně osedlávala naše domácí erární kolo s tím, že nemá tak úplně funkční převodovku a že mi to tlačící sedátko brzo vážně ublíží. Musela jsem těch sběhlých sportovkyň litovat, protože byly nucené mi neustále přizpůsobovat tempo. Naštěstí se tvářily maximálně vlídně, což by při fyzicky náročném výletu s tak polámaným člověkem, jako jsem já, málokdo zvládl. Na naplánovanou trasu jsem nám vyhradila alespoň hodinu a půl, načež se Dvojče usmálo a potichu prohlásilo, že ji většinou dává za patnáct minut. Nevěřím! Standart může být tak třicet...

Tento volnočasový týden si užívám jízd na kole jako nikdy, a to především, potřebuji-li se dostat někam ve městě. Ohromuje mě, že kam se pěšky doplahočím červená a zpocená, tam dojedu za pár minut jen s trošku rozlítanými vlasy. Ocenila bych lepší kolo i vybavení (nepoužívám úplně předpotopní kus, ale při jízdě jde cítit, že to nebyla zrovna investice století), jenže dokud nepodstoupím operaci cév, půjde o zbytečnost. Nevydržím na něm sedět moc dlouho - právě proto mi holky musely vyjít vstříc s častými zastávkami - a když to přepísknu, mám příliš velké bolesti na to, aby se daly dlouhodobě vydržet. Všehovšudy, jednoho krásného dne budu takový cyklista, že se Dvojčata užárlí, ale chce to čas a operaci.

Vrátily jsme se v pořádku a party hard mohla začít. Dělaly jsme buchtu; přesně takový chlazený pudinkový dezert, který (nejen) mně chutná. Ve třech jsme snědly celý dort, úžasné. Čtvrtá kamarádka, co přišla, prý jídlo nemohla ani vidět, takže si s námi projednou nedala.
Ten večer měl jednu výraznou vadu. Nudu. Nedokázaly jsme se zabavit vůbec ničím! Dort brzy zmizel a ať bylo úsilí větší či menší, nic nás nebavilo. Naštěstí vysílali hodně Simpsonů a Comebacků, a taky nás pořádně ztrhal ten výšlap, takže jsme u "Jeho fotr, to je lotr" postupně nevinně odpadly. Hláška z nadpisu je kamarádčin způsob, jakým nás posílá do patřičných míst, aby to vyznělo slušně.

Druhého dne jsem nádherně uklidila. Kuchyň jenom zářila a zbytek domu se taktéž skvěl v úhledném pořádku. Aby mi naši mohli i přesto za něco vynadat, rozbila jsem vchodové dveře. Vejpůl, prosím. Ve skutečnosti to zavinil průvan, ale bez mého přičinění by k tomu nedošlo. Povedlo se mi je zajistit, avšak když jsem vyrazila na Plac (místo, kde máme maringotky a kolotoče, když není žádná pouť) - mimochodem na kole - bylo mi jasné, že si jedu pro spršku kárání. Celodenního. Fuj. Takovej stresík docela.
Proto nevycházím z údivu, že mi rodiče dovolili jít na diskotéku. Asi se slitovali, když mě přišla naše boží pětičlenná pařparta vyzvednout až na Plac. Svůj vliv mělo i to, že se akce konala na druhé straně silnice... Přípravy proběhly trochu v presu a zrovna jsem si trpěla bad hair day, ale nakonec se, doufám, nikdo nelekl. A jestli jo, je mi to jedno, protože večer proběhl celkově naprosto parádně..

Jen nevím, co teď. Dvojčata odjíždí oslňovat do jižních Čech a bez nich se zábavuje o něco hůř. Byla jsem domluvená s kamarádkou z daleka, že u ní o prázdninách strávíme pár dní, ale prozatím se neodvažuju poprosit doma o svolení. Ty rozbité dveře jen tak nepřebolí.:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kimi Kimi | Web | 11. července 2015 v 12:28 | Reagovat

Dvere? :D šikovná ...:D  je fajn že si si tento týždeň užila ^^ a niečo si určite vymyslíš :) inak...ty ideš 'pomaly' pretože potrebuješ nový bicykel...ja pretože mám mizernú kondičku :D a na tom mi ani 1000 nových bicyklov nepomôže :D

2 Jade Jade | Web | 11. července 2015 v 12:51 | Reagovat

[1]: Hele, já jsem tak fit, že lidi překvapí, když spojím ruce za zády, takže prr. :D A ty tancuješ, tak to zas taková hrůza nebude! :)

3 Kimi Kimi | Web | 11. července 2015 v 21:05 | Reagovat

Ja viem že ani toto nie je nejak extra k článku (och sú vôbec niekedy moje komentáre k tvojim článkom?  x.x), ale chcela by som sa ťa spýtať či by si si nechcela písať:) pripadáš mi ako strašne fajn baba a chcela by som ťa spoznať osobne/bližšie :) (ja viem že asi nie ale nedalo mi to sa ťa nespýtať)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama