"Nestojím o vaši pozornost"

11. července 2015 v 12:00 | Jade |  Články
Léta přátelství s Dvojčaty nám ukázala, že čím déle se na něco chystáme, tím spíše k tomu nedojde. Proto jsme se naučily jednat docela prvoplánově.

"Hele, a nechcete tady dneska přespat?"
"Tak my si jdem pro pyžamo."


Ze všeho nejdříve jsme vyrazily na cyklistickou vyjížďku. Byl šok vidět holky na jejich vytuněných kárách, s čupr brýlemi a frajerskými helmami, zatímco jsem si trochu zastrašeně osedlávala naše domácí erární kolo s tím, že nemá tak úplně funkční převodovku a že mi to tlačící sedátko brzo vážně ublíží. Musela jsem těch sběhlých sportovkyň litovat, protože byly nucené mi neustále přizpůsobovat tempo. Naštěstí se tvářily maximálně vlídně, což by při fyzicky náročném výletu s tak polámaným člověkem, jako jsem já, málokdo zvládl. Na naplánovanou trasu jsem nám vyhradila alespoň hodinu a půl, načež se Dvojče usmálo a potichu prohlásilo, že ji většinou dává za patnáct minut. Nevěřím! Standart může být tak třicet...

Tento volnočasový týden si užívám jízd na kole jako nikdy, a to především, potřebuji-li se dostat někam ve městě. Ohromuje mě, že kam se pěšky doplahočím červená a zpocená, tam dojedu za pár minut jen s trošku rozlítanými vlasy. Ocenila bych lepší kolo i vybavení (nepoužívám úplně předpotopní kus, ale při jízdě jde cítit, že to nebyla zrovna investice století), jenže dokud nepodstoupím operaci cév, půjde o zbytečnost. Nevydržím na něm sedět moc dlouho - právě proto mi holky musely vyjít vstříc s častými zastávkami - a když to přepísknu, mám příliš velké bolesti na to, aby se daly dlouhodobě vydržet. Všehovšudy, jednoho krásného dne budu takový cyklista, že se Dvojčata užárlí, ale chce to čas a operaci.

Vrátily jsme se v pořádku a party hard mohla začít. Dělaly jsme buchtu; přesně takový chlazený pudinkový dezert, který (nejen) mně chutná. Ve třech jsme snědly celý dort, úžasné. Čtvrtá kamarádka, co přišla, prý jídlo nemohla ani vidět, takže si s námi projednou nedala.
Ten večer měl jednu výraznou vadu. Nudu. Nedokázaly jsme se zabavit vůbec ničím! Dort brzy zmizel a ať bylo úsilí větší či menší, nic nás nebavilo. Naštěstí vysílali hodně Simpsonů a Comebacků, a taky nás pořádně ztrhal ten výšlap, takže jsme u "Jeho fotr, to je lotr" postupně nevinně odpadly. Hláška z nadpisu je kamarádčin způsob, jakým nás posílá do patřičných míst, aby to vyznělo slušně.

Druhého dne jsem nádherně uklidila. Kuchyň jenom zářila a zbytek domu se taktéž skvěl v úhledném pořádku. Aby mi naši mohli i přesto za něco vynadat, rozbila jsem vchodové dveře. Vejpůl, prosím. Ve skutečnosti to zavinil průvan, ale bez mého přičinění by k tomu nedošlo. Povedlo se mi je zajistit, avšak když jsem vyrazila na Plac (místo, kde máme maringotky a kolotoče, když není žádná pouť) - mimochodem na kole - bylo mi jasné, že si jedu pro spršku kárání. Celodenního. Fuj. Takovej stresík docela.
Proto nevycházím z údivu, že mi rodiče dovolili jít na diskotéku. Asi se slitovali, když mě přišla naše boží pětičlenná pařparta vyzvednout až na Plac. Svůj vliv mělo i to, že se akce konala na druhé straně silnice... Přípravy proběhly trochu v presu a zrovna jsem si trpěla bad hair day, ale nakonec se, doufám, nikdo nelekl. A jestli jo, je mi to jedno, protože večer proběhl celkově naprosto parádně..

Jen nevím, co teď. Dvojčata odjíždí oslňovat do jižních Čech a bez nich se zábavuje o něco hůř. Byla jsem domluvená s kamarádkou z daleka, že u ní o prázdninách strávíme pár dní, ale prozatím se neodvažuju poprosit doma o svolení. Ty rozbité dveře jen tak nepřebolí.:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kimi Kimi | Web | 11. července 2015 v 12:28 | Reagovat

Dvere? :D šikovná ...:D  je fajn že si si tento týždeň užila ^^ a niečo si určite vymyslíš :) inak...ty ideš 'pomaly' pretože potrebuješ nový bicykel...ja pretože mám mizernú kondičku :D a na tom mi ani 1000 nových bicyklov nepomôže :D

2 Jade Jade | Web | 11. července 2015 v 12:51 | Reagovat

[1]: Hele, já jsem tak fit, že lidi překvapí, když spojím ruce za zády, takže prr. :D A ty tancuješ, tak to zas taková hrůza nebude! :)

3 Kimi Kimi | Web | 11. července 2015 v 21:05 | Reagovat

Ja viem že ani toto nie je nejak extra k článku (och sú vôbec niekedy moje komentáre k tvojim článkom?  x.x), ale chcela by som sa ťa spýtať či by si si nechcela písať:) pripadáš mi ako strašne fajn baba a chcela by som ťa spoznať osobne/bližšie :) (ja viem že asi nie ale nedalo mi to sa ťa nespýtať)

4 AlbertWip AlbertWip | E-mail | Web | 7. června 2018 v 23:56 | Reagovat

The prostate gland is an essential portion of a male's reproductive :. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The prostate is found just in front of the rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, it is almost always very uncomfortable and inconvenient to the patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of prostate.

Prostate infection, also known as prostatitis, is among the most common prostate-related symptom in men younger than 55 yrs . old. Infections from the prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common of most types of prostate infection. It is due to bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may go through fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to alleviate the swelling.

Chronic bacterial prostatitis can be a condition of a particular defect inside gland as well as the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be brought on by trauma to the urinary tract or by infections via the rest from the body. A patient may go through testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it could be treated by removal with the prostate defect then the utilization antibiotics and NSAIDs to treat the soreness.

Non-bacterial prostatitis is the reason approximately 90% of all prostatitis cases; however, researchers have not to ascertain what causes these conditions. Some researchers believe that chronic non-bacterial prostatitis occur as a consequence of unknown infectious agents while other believe intensive exercise and high lifting might cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an appropriate meals are important. These are some in the steps you can take and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is important for health and wellness and it will also maintain the urinary track clean.

2. Some studies suggest that several ejaculations per week will assist you to prevent cancer of prostate.

3. Eat steak in moderation. It has been shown that consuming a lot more than four meals of beef a week will increase the likelihood of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an effective diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most important measure to look at to ensure a wholesome prostate is usually to opt for regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you should select prostate examination at least one time a year.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama