Vegouši a farmářské trhy

18. července 2015 v 15:47 | Jade |  Články
Když jsme se po nemožně dlouhé době domlouvaly s jednou z mých nejbližších kamarádek na setkání, napínala mě tím, že má velkou novinku. Nažhavená na ten drb jsem před jejím domem slídila už o několik minut dřív.

Jakmile vylezla ven, trvalo pár sekund, než ze sebe vypálila: "Jsem vegetarián!"


Vzhledem k tomu, že maso tehdy vynechávala teprve čtvrtý den kvůli pohoršení nad videem se záběry z jatek, brala jsem ono sdělení s rezervou. Schválně jsem její nové přesvědčení podkopávala, jeden ne-masožravec se mi zdál pro zvednutí morálky potravinářského průmyslu zcela bezvýznamný. Ve vegetariánství jsem nikdy neviděla smysl - nebo jsem ho viděla blbě.
Napůl vážně jsem přes veškeré nepochopení vůči omezování masa přikývla, že do toho půjdeme společně. Odhodlala jsem se dobrovolně, čistě pro zajímavost a aby v tom kamarádka nezůstala sama. Byla jsem přesvědčená, že vegetariánství probíhá jako drastická dieta plná odpírání a že spoluúčastí projevuji solidaritu. Aha.

Domů jsem dorazila akorát v čas večeře a nechtěně zbouchala šunku nejvyšší jakosti. Vzápětí mi došlo, že jsem vlastně vegetarián a s mámou jsme se tomu nakonec zasmály. Stalo se to teprve před pár dny, ale překvapivě vám můžu potvrdit, že od té doby jsem nesnědla jediné sousto masa. U úplného odmítání třeba nezůstanu, ale zda ho mít jako dosud na stole 7x týdně, si pořádně rozmyslím - a to jsem jsem bývala masožrout jak hrom. Co mě k tomu vede raději vylíčím v samostatném článku.

S onou kamarádkou se teď naštěstí vídáme častěji. Nápad zajít na farmářské trhy nás dokonce přesvědčil vylézt v sobotu z postele o sedmé ranní. Obě jsme se na nich objevily poprvé, ač se u nás konají každý týden. Udělaly jsme menší nákup a na chuť si místo uzeného koupily vynikající domácí medovník, mňam.
Chodím na farmářské trhy, nosím dlouhé sukně a jsem vegetarián. Ajé, tady to něčím zavání.:D

Co říkáte na počasí? Celodenně vyhlížím bouřku. Odpoledne se zvednul vítr a zešeřilo nebe, později se přidaly i hromy. Sprchlo. Čekali jsme hustej liják a ono - sprchlo. Z tropů nikdo není zrovna nadšený, osobně kvůli parným létům čím dál víc sympatizuji s podzimem i zimou... a bouřkami, sněhem, vichrem, plískanicemi. O prázdninách je na to z principu hrozné myslet, ale je to tak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blondie Blondie | Web | 19. července 2015 v 0:29 | Reagovat

Já na bouřku čekala dneska, marně.. a že bych si ji fakt přála.
Co se týče změny jídelníčku, je mi to docela blízké. Patřím k lidem, kteří maso jedí jednou dvakrát do týdně, a nemám pocit, že bych se nějak omezovala. Držím palce :)

2 Kimi Kimi | Web | 19. července 2015 v 20:45 | Reagovat

Ja nie som vegetariánka, ale mäso mi moc nechutí ...:D btw vieš ako spoznáš vegetariána? Sám ti to povie :D my máme jednu takú babu v triede... Stále rozoberá aký sme nechutný a ako to môžeme jesť :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama