Deset věcí, co bych řekla deseti různým osobám

5. července 2015 v 0:31 | Jade |  Do vzduchu
S tímto tématem jsem se setkala v některém z řetězákových dotazníků, které putují po blogerské komunitě. Nestihla jsem ukrást všechny otázky, takže se rozepíšu jenom na jednu, a sice kterých 10 věcí bych řekla 10ti různým lidem?

Nic není zrovna dvakrát promyšleno. Předpřipravený článek by byl možná obsahově zajímavější, ale ne tolik autentický a půlnočně spontánní.
Takže člověče...


  1. Moc se na tebe netvářím, dávám najevo, že mě otravuješ a pořád si říkám, o kolik starostí by bez tebe bylo míň. Jenže už bych tě nedala. I přes tvou nedlouhou existenci mě pořád učíš něco nového. Vím, že jsi bytost, které nejmenší věc vykouzlí největší úsměv. Těším se, až povyrosteš a budu ti číst pohádky na dobrou noc. Nikdy tě nenechám ve štychu a zabráním tomu, aby na tebe naše šílená rodina měla špatný vliv. Bráško.
  2. Jste dvě, ale jste si tak blízko (i pokrevně), že druhý bod patří oběma zároveň. Celý první stupeň jsme proválčily o post největšího chytrolína ve třídě a rozumět jsme si začaly až v šestce. Nechápu, co vás vedlo k tomu bavit se s divnou postiženou holkou, ale to, že jste se mnou přečkaly onu nemoc, dalo našemu přátelství neobvykle hluboký ráz. Máte fajn želvu. Nesmírně si vás vážím, zkuste být ovšem trochu spolehlivější a nerušte domluvený schůzky na poslední chvíli. A neupejpejte se tolik chodit do různých podniků nebo na disko trisko. Víc si věřte, jste úžasný.
  3. odstraněno
  4. Další slečna, kterou obdivuju pro empatii vůči člověku potřebujícímu pochopení v něčem, co mnoha jiným nic neříká. Proto sis mě získala zprvu, jinak je toho mnohem víc. Máš takový zvláštní cit, se kterým se u lidí setkávám málo. Bydlíš daleko, ale jsi mou oporou, i když o tom nevíš. Pokud je doma všechno na nic a ostatní jakoby stáli zády, vzpomenu si, že ty tam někde daleko u hranic sedíš v eliášským triku připravená zvednout mobil a sdílet to veselé i méně příjemné.
  5. Po rodičích jsi mi nejbližší osobou. Netuším, co bych dělala bez tvých rad a výchovy. Jsi příkladný člověk, zajímalo by mě, kde to v sobě bereš a jak to pořád dál zvládáš. Chováš se opravdově, a přitom nemáš nepřátelé. Promiň za mý blbnutí, někdy si z mojí strany nezasloužíš tak otrávenou náladu, ale už nejsem malá holčička a časem si zas ve všem porozumíme.
  6. Díky vám umím přistupovat k autoritám, to je ovšem pouze nejmenší maličkost, k níž jste mi pomohl. Obdivuju váš osobní přístup, dal jste si na mém případě záležet. Stejně tak mně záleží na vás, jenže se sentimentu radši vyhýbám, a tak možná působím nevděčně. Vaší zásluhou jsem jiná Jade s naprosto jinými možnostmi. Poklona, anděli strážný, nemám slov.
  7. odstraněno
  8. odstraněno
  9. Nemůžu uvěřit, jakým výstižným prototypem "frenemy" jsi. Můžeš se jako kamarádka tvářit usilovně, jak chceš, a na oko ti to budu oplácet, abych nedělala sváry. Klidně budu dál hrát debila, co tě obdivuje a věří tvým neskutečně přemršteným pošahaným lžím, když tě to dělá spokojenou, protože přesně tak potřebuješ, aby tě brali všichni. I za cenu přetvářky. Vůbec mi na tobě totiž nezáleží. Na chvilku zvládneš oblbnout každýho, ale nechtěj vědět, co se o tobě povídá mezi tvými "starými přáteli".
  10. Co na tom, jak mluví nadpis. Co na tom, jestli jsi byl existence lidská nebo zvířecí. Nejradši jsi měl sám sebe a spánek, ale po tom, jak ses po psí intuici choval v náš poslední společně strávený den, přesně vím, co v tobě bylo. Mohli jsme si tě užívat ještě dlouho, ale ber to tak, že jsi odešel v nejlepším a takřka příjemně rychle. Doufám, že tě u toho nic nebolelo. Po tobě už žádného psa nikdy nechci.
Omlouvám se za nerozhodnost ohledně věcí, které chci zveřejnit a které vlastně ne... (edit 28. července)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kimi Kimi | Web | 5. července 2015 v 13:51 | Reagovat

Máš prekrásny blog a zaujímavé články, ktoré ma veľmi zaujali. Ja viem že to nie je nejak extra k článku ale tvoj blog vo mne nechal niečo špeciálne. Gratulujem ti ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama